Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

28 stycznia 2017 - kadetki - Włocławek

Lniano po raz pierwszy lepsze

Kadetki Kopernika przegrały ważne spotkanie

Ekipa kadetek UKS Kopernik Gałczewo rozegrała we Włocławku pierwszy z dwóch meczów barażowych którego stawką był zarazem awans do najlepszej czwórki w województwie oraz utrzymanie się w pierwszej lidze wojewódzkiej kadetek na przyszły sezon.

Wynik. Kopernik – Spartakus Lniano 1:3 (25:22; 22:25; 20:25; 21:25).

W pierwszym secie lepiej zaczął Spartakus. Prowadził 5:2 ale potem do głosu doszedł Kopernik. Wynik zmienił się na 10:7 dla drużyny z Gałczewa a następnie było 15:10 dla Kopernika. Następnie dziewczyny z gminy Golub – Dobrzyń podwyższyły wynik na 20:15. Ostatecznie wygrały tego seta do 22.

W drugim lepiej zaczął Kopernik. Gałczewianki prowadziły 5:2 ale potem było 7:10 dla rywalek. Zespół z Lniana utrzymywał następnie cały czas kilku punktową przewagę która wynosiła 12:15; 17:20 i ostatecznie wygrał tego seta do 22.

Początek trzeciego seta był fatalny w wykonaniu Kopernika. Rywalki szybko objęły prowadzenie 1:5 a potem 7:10. Gałczewiankom udało się zniwelować to stratę do 12:15 a potem 17:20. Jednak do końca seta Spartakus utrzymał przewagę kilku punktów i ostatecznie wygrał do 20.

Czwarty set był niezmiernie ważny. Doprowadzenie do tie breaku dawało jeszcze nadzieję na wygranie mecze drużynie z gminy Golub – Dobrzyń. Jednak na początku 3:5 prowadził Spartakus. Potem było 9:10 dla ekipy z Lniana. Później przeciwniczki wygrywały 13:15 a następnie 16:20. Gałczewianki starały się dogonić rywalki jednak nie udało im się to. Ostatecznie przegrały tego seta i w konsekwencji cały mecz do 21.

Ogromnie szkoda tej porażki. Po raz pierwszy w historii w meczu ligowym Kopernik uległ Spartakusowi. A ponadto w tym sezonie kadetki Kopernika grały jedenasty mecz. Niestety zanotowały dziesiątą przegraną. Przed nimi mecz ostatniej szansy w którym zmierzą się z Culmenem Chełmno.

KOPERNIK: Martyna Malcan, Andżelika Różalska, Jolanta Gajewska, Julia Pagie, Wiktoria Klonowska, Natalia Kopczyńska, Joanna Dąbrowska, Maria Kudrej, Agata Makowska.