30 stycznia 2017 - seniorki w Gałczewie

Falstart seniorek Kopernika

Przegrały pierwszy mecz

Pierwsze spotkanie w nowym sezonie trzeciej ligi wojewódzkiej rozegrały seniorki Kopernika Gałczewo.

W swojej hali spotkały się ze Spartakusem Lniano. Przegrały 0:3 (29:31; 18:25; 15:25).

Bardzo przykrą niespodziankę sprawiły sobie i swoim sympatykom seniorki Kopernika. W debiutanckim pojedynku zmierzyły się z drużyną z Lniana z którą do tej pory nie miały problemów wygrać. Co prawda Spartakus występuje w tym sezonie w bardziej mocnym składzie ale również Kopernika pozyskał trzy dziewczyny ze Świecia które mają być wzmocnieniem w tych rozgrywkach. Niestety, w przegranym pojedynku było widać wyraźnie brak zgrania i zrozumienia na boisku w szeregach Kopernika. Przeciwniczki wykorzystały to z zimną krwią i w pełni zasłużenie zespół z Lniana wywiózł z Gałczewa trzy punkty.

Z trzech rozegranych setów tylko pierwszy był zacięty i ciekawy dla publiczności. Doskonale zaczął go Spartakus. Rozpoczął od prowadzenia 3:5 a później było 4:10. Ale przy stanie 4:12 dla Lniana na zagrywkę w Koperniku weszła Agnieszka Żabińska. Najbardziej doświadczona zawodniczka z Gałczewa doprowadziła do remisu 12:12. Potem Kopernik prowadził 15:14, ale niedługo potem rezultat zmienił się na 19:20 dla Spartakusa. A następnie obserwowano regularną wymianę ciosów. Więcej piłek setowych miał Spartakus. Kopernik tylko jedną. Ostatecznie szczęście uśmiechnęło się do zespołu gości który wygrał 29:31. To najwyższy wynik w secie jaki do tej pory zanotował Kopernik w każdej z kategorii wiekowych.

W drugim secie nie było już walki ze strony ekipy z Gałczewa. Spartakus prowadził 3:5 a potem 6:10. Ekipa z Lniana do końca seta utrzymała kilku punktową przewagę i ostatecznie wygrała do 18.

W trzecim secie tylko początek mógł dawać nadzieję na czwarty set i ewentualny tie break. Kopernik prowadził 5:3. Ale było tak tylko przez moment. Potem Spartakus wyszedł na prowadzenie 13:15 a później 14:20. Zrezygnowana ekipa z Gałczewa nie podjęła już rywalizacji i niestety przegrała tą partię do 15. Według terminarza w niedzielę 5 lutego Kopernik ma w drugiej kolejce zagrać na wyjeździe z Sokołem Mogilno.

KOPERNIK: Alina Krawczyk, Anna Drzażdżewska, Karolina Mączko, Paulina Zalewska, Agata Winiarska, Agnieszka Żabińska, Andżelika Różalska, Martyna Malcan, Joanna Dąbrowska.