Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

18 lutego 2017 - młodziczki w Gałczewie

Ostatni w tym sezonie turniej w ramach ligi wojewódzkiej rozegrały młodziczki UKS Kopernik Gałczewo.

Tym razem na szczeblu drugiej ligi zagrały w swojej hali. Wyniki. Kopernik – WTS Włocławek 0:2 (15:25; 17:25) Kopernik – Pałac I Bydgoszcz 0:2 (19:25; 22:25). W spotkaniu rozegranym pomiędzy ekipami z Włocławka i Bydgoszczy lepszy był WTS który wygrał 2:1.

W ostatnim w tym sezonie turnieju rywalkami gałczewianek były dwie ekipy ze ścisłej czołówki województwa. Kopernik nie wypadł na ich tle słabo ale uzyskany wynik mógłby być jeszcze lepszy.

Początek pierwszego meczu był dla dziewcząt z gminy Golub – Dobrzyń udany. Prowadziły z ekipą z Włocławka 5:4. Jednak później do głosu doszły przeciwniczki. Wynik zmienił się najpierw na 8:10 a potem 10:15 dla WTS-u. Niestety końcówka tego seta była w wykonaniu Kopernika już bardzo słaba. Jak łatwo zauważyć zdobyły już tylko pięć punktów i przeciwniczki wygrały tego seta 15:25.

W drugim secie od początku dominował WTS. Ekipa z Włocławka prowadziła 2:5 a później 4:10. Potem stopniowo utrzymywała wypracowaną na wstępie przewagę a rezultat zmieniał się na 7:15; 15:20 i ostatecznie 17:25.

Mecz z pierwszą ekipą bydgoskiego Pałacu był bardziej wyrównany. Gałczewianki podeszły też do niego z o wiele większą ambicją i wolą walki. Na początku pierwszego seta prowadziły 5:4. Potem było 8:10 dla Pałacu ale później wynik zmienił się na 15:14 dla Kopernika. Jednak w końcówce szala zwycięstwa przesiliła się na stronę ekipy z Bydgoszczy. Pałac prowadził 17:20 żeby ostatecznie wygrać do 19.

Czwarty set był najlepszy w tym turnieju z udziałem młodziczek Kopernika. Początek to 4:5 dla Pałacu ale potem ekipa z gminy Golub – Dobrzyń wyszła na prowadzenie 16:10! Niestety, tym razem powtórzyła się historia z niedawno rozegranego meczu w ramach szkolnych rozgrywek uczennic gimnazjów. Pałac ponownie doszedł do głosu. Wynik zmienił się na 19:20 dla ekipy z Bydgoszczy a ostatecznie bydgoszczanki wygrały tego seta do 22.

Ten turniej nie zmienił już ostatecznego miejsca w tabeli Kopernika Gałczewo. Zespół młodziczek zajął siódme miejsce w końcowej tabeli ligowej. To najlepsza lokata w historii tego klubu w tej kategorii wiekowej. Gratulacje za to należą się zarówno zawodniczkom jak i trenerowi Jakubowi Filińskiemu. Z rocznika 2003 pozostanie sześć z tej drużyny zawodniczek. Należy liczyć na to że do nowej siódmej klasy w reaktywowanej szkole podstawowej w Gałczewie przyjdą następne równie utalentowane młode zawodniczki nie ustępujące umiejętnościami starszym koleżankom.

KOPERNIK: Maria Kudrej, Patrycja Różalska, Paulina Kopczyńska, Julia Pagie, Wiktoria Klonowska, Agata Makowska, Julia Dudkiewicz, Agata Foksińska, Maja Stępień, Dominika Różańska, Aleksandra Rydzińska, Dominika Kołodziejska.