Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

26 lutego 2017 roku - seniorki - Gałczewo

Historyczna wygrana nad Sokołem

Czwarty w tym sezonie mecz na szczeblu trzeciej ligi rozegrały seniorki Kopernika Gałczewo.

Tym razem w swojej hali spotkały się z Pogonią Mogilna. Wygrały 3:1 (25:17; 16:25;25:21;25:15).

Udany był ostatni w tym sezonie mecz rozegrany w hali gimnazjum w Gałczewie. Tym razem seniorki Kopernika zagrały z Sokołem Mogilno. W poprzednim sezonie spotkania z tym przeciwnikiem nie należały do mile wspominanych przez gałczewianki. W sumie z ekipą z Mogilna grały cztery i cztery razy przegrały i to zawsze po 3:0.

Tym razem okazało się że może mieć miejsce pierwsza historyczna wygrana nad tą drużyną. Od początku pierwszego seta przewaga należała do dziewcząt z gminy Golub-Dobrzyń. Najpierw było 10:4 dla Kopernika a potem 12:4. Jednak w tym momencie gałczewianki miały wyraźnie słabszy okres gry. Wykorzystały to przeciwniczki które doprowadziły do remisu 14:14. Ale na szczęście pobudziło to gospodynie do lepszej gry. Wynik zmienił się na 20:16 dla Kopernika który ostatecznie wygrał tego seta do 17.

Niestety w drugim gra gospodyń pozostawiała wiele do życzenia. Rywalki prowadziły 6:10 a następnie 10:15. Sokół nie oddał już tej przewagi i ostatecznie po partii bez żadnej walki wygrał do 16.

W trzecim role się odwróciły. Kopernik prowadził 10:6 a później 15:9. Jednak później gałczewianki niepotrzebnie pozwoliły się zbliżyć rywalkom. Wynik zmienił się na 20:17. Ale ostatecznie Kopernik wygrał tego seta do 21.

Czwarty set był już łatwy. Tylko na jego początku przeciwniczki były jeszcze wyrównanym rywalem. Potem gałczewianki wyszły na prowadzenie 15:1 a następnie 20:12. Ostatecznie wygrały tego seta do 15.

Aktualnie Kopernik ma siedem punktów i jest na drugim miejscu w tabeli. W najbliższą niedzielę 5 marca czeka go wyjazd na bardzo ważny mecz do Tucholi. Jeśli uda mu się go wygrać to praktycznie ma pewne drugie miejsce w lidze. Byłby to najlepszy wynik w krótkiej historii klubu z gminy Golub-Dobrzyń.

KOPERNIK: Karolina Mączko, Anita Krawczyk, Julia Drzażdżewska, Agata Winiarska, Paulina Zalewska, Martyna Malcan, Andżelika Różalska, Joanna Dąbrowska, Maria Kudrej.