Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

5 marca 2017 - seniorki w Tucholi

Pewna wygrana Kopernika

Przywiozły trzy punkty z Tucholi

Piąty w tym sezonie mecz w trzeciej siatkarskiej lidze wojewódzkiej rozegrały seniorki Kopernika Gałczewo.

Tym razem na wyjeździe w Tucholi zmierzyły się z tamtejszą Tucholanką. Wygrały 3:1. (25:22; 19:25; 11:25; 24:26).

Przedostatni w tym sezonie mecz ligowy był dla dziewcząt z gminy Golub-Dobrzyń udanym spotkaniem. Mecz rozegrany w Tucholi mógł a nawet powinien zakończyć się zwycięstwem 3:0. W pierwszym secie Kopernik prowadził kolejno 2:5; 7:10 a następnie 11:15. Kiedy wynik zmienił się na 16:20 dla gałczewianek wówczas wydawało się że wygrana w tym secie jest kwestią oczywistą. Ale już po raz nie wiadomo który wszyscy przekonali się o tym że w meczach siatkówki dziewcząt nic nigdy nie jest pewne do samego końca. Tucholanki wykonały serię skutecznych zagrywek i zniwelowały stratę. Co prawda Kopernikowi udało się wykonać przejście ale ostatecznie to gospodynie wygrały tego seta do 22.

W drugim przewaga Kopernika była jeszcze bardziej wyraźna. Gałczewianki prowadziły 2:5; 5:10; 6:15 a potem 14:20. Ostatecznie wygrały do 19.

Trzeci set był właściwie rozgrywką bez historii. Było 3:5; 4:10 a później 7:15 dla Kopernika. Potem przewaga gałczewianek wzrosła do 10:20. Ostatecznie gałczewianki wygrały do 11.

W czwartym secie lepszy początek miała Tuchola. Było 5:3 dla Tucholanki, a następnie 10:8 dla gospodyń. Potem jednak Kopernik zaczął odrabiać straty. Gałczewianki wyszły na prowadzenie 12:15 a potem 18:20. Niestety pod koniec seta zrobiło się bardzo nerwowo. Rywalki z Tucholi wyszły na prowadzenie 24:22. Ale na szczęście nie wygrały tego seta. Kopernikowi udało się doprowadzić do remisu 24:24. A dwie decydujące zagrywki wykonała Joanna Dąbrowska. Zwycięstwo i trzy punkty dał gałczewiankom as serwisowy Asi wykonany skutecznie przy ostatniej zagrywce spotkania.

W ten sposób gałczewianki tą wygraną zapewniły sobie drugie miejsce w wojewódzkiej trzeciej lidze. To najlepszy wynik w krótkiej historii występów tego klubu w tych rozgrywkach. Do końca sezonu pozostał im jeszcze tylko jeden mecz. W niedzielę 12 marca udadzą się do Mogilna na rewanżowy pojedynek z tamtejszym Sokołem. Ale dla ich miejsca w tabeli nie będzie on miał już żadnego znaczenia.

Kopernik Gałczewo zaprasza wszystkie dziewczęta z rocznika 2006 i 2005 do swojej hali na piątek 17 marca. Odbędzie się wówczas pierwszy trening z kandydatkami do ekipy młodziczek która będzie reprezentowała ten klub w nowym sezonie.

KOPERNIK: Anna Drażdżewska, Alina Krawczyk, Karolina Mączko, Paulina Zalewska, Agata Winiarska, Maria Kudrej, Agnieszka Żabińska, Martyna Malcan, Andżelika Różalska, Joanna Dąbrowska.