VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski

Już po raz VIII Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Golubiu-Dobrzyniu zorganizowała konkurs poezji religijnej „Chmury przeminą, niebo zostanie”, w dniu 24.X.2012 r.  Uczestnicy mogli wykazać się nie tylko znajomością poezji, ale również przekazać ją innym w ciekawej interpretacji.

W konkursie wzięły udział szkoły, biblioteki i stowarzyszenia nie tylko z naszego regionu: Publiczne Gimnazjum w Gałczewie reprezentowały trzy osoby, Gimnazjum im. I. Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu – trzy osoby, Miejską Bibliotekę Publiczną w Kowalewie Pomorskim – dwie osoby, Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Radziejowie (Grupa Literacka przy parafii Wniebowzięcia NMP w Radziejowie) – jedna osoba, Zespół Szkół Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu – sześć osób, a Zespół Szkół w Kowalewie Pomorskim – dwie osoby.

Popisy młodych mistrzów słowa oceniało jury w składzie: Aleksandra Żuchowska – przewodnicząca, o. Robert Słomiński- członek, ks. Robert Kępczyński-członek.

Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia Roman Tasarz.
Ostatecznie w kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zdobyła nasza uczennica- Wiktoria Jasińska, z kl.  IIIa recytując wiersz pt. Wybrzeże pełne ciszy – Jana Pawła II. Nasza szkołę reprezentowały także Kościecha Milena i Kosińska Klaudia. Opiekę nad przygotowaniem uczniów do konkursu sprawowała p. M. Traczykowska-Bak – n-l j. polskiego.