Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

12 marca 2017 - seniorki w Mogilnie

Pewna wygrana Kopernika

Zwycięstwo na koniec sezonu

Ostatni w tym sezonie mecz rozegrały w wojewódzkiej trzeciej lidze seniorki Kopernika Gałczewo.

Tym razem dziewczyny z gminy Golub – Dobrzyń udały się na mecz do Mogilna. Podobnie jak w swojej hali ograły rywalki 3:0 wygrywając w setach do 22; 24 i 23.

Spotkanie w Mogilnie było wyrównanym pojedynkiem. Na szczęście w jego trakcie zawodniczki Kopernika cały czas zachowywały zimną krew w decydujących momentach poszczególnych setów. Dzięki temu udało im się wygrać i to aż 3:0.

Pierwszy set zaczął się lepiej dla Sokoła. Ekipa gospodyń prowadziła 4:5. Ale później stopniowo do głosu zaczął dochodzić Kopernik. Gałczewianki wyszły na prowadzenie 10:7 a potem 15:9. Ale niestety później zaczęły stopniowo tracić przewagę. Przeciwniczki zbliżyły się i doprowadziły do remisu 19:19. Na szczęście ostatnie piłki należały do Kopernika który wygrał je i ostatecznie w tym secie zwyciężył do 22.

Drugi set nie zapowiadał wygranej ekipy gości. Sokół prowadził 8:10; 11:15 a następnie 18:20. Al;e od tego momentu bardzo dobrze zaczęły grać gałczewianki. Ostatecznie doprowadziły do remisu 24:24. Dwie ostatnie piłki zostały przez nie wygrane i w ten sposób wyszły na prowadzenie 2:0 w tym meczu.

W trzecim secie lepszy początek miał Sokół Prowadził 3:5 a potem 9:10. Później była wymiana punkt za punkt a następnie Kopernik wyszedł na prowadzenie 20:19. Sytuacja pod koniec trzeciego seta była podobna jak w drugim. Ostatecznie decydujące piłki wygrały gałczewianki. W ten sposób po raz pierwszy wygrały w Mogilnie.

W zakończonym sezonie Kopernik zgromadził 13 punktów. Złożyły się na nie cztery wyraźne zwycięstwa za trzy punkty oraz punkt zdobyty w przegranym 3:2 wyjazdowym meczu ze Spartakusem Lniano. To najlepszy wynik w krótkiej historii występów tego klubu na szczeblu seniorskim. Jeśli chodzi o ligę to teoretycznie Kopernik może ją jeszcze wygrać. Jeśli w niedzielę 19 marca Spartakus Lniano przegra w Mogilnie 3:0 lub 3:1 wówczas zespół z Gałczewa zajmie pierwsze miejsce w lidze. W każdym bądź razie ten mecz zakończył najlepszy sezon Kopernika w rozgrywkach ligowych w jego historii występów.

KOPERNIK: Anita Krawczyk, Karolina Mączko, Agata Winiarska, Paulina Zalewska, Martyna Malcan, Agnieszka Żabińska, Andżelika Różalska, Joanna Dąbrowska, Maria Kudrej, Joanna Grochocka.