DZIEŃ ZIEMI

SPRAWOZDANIE Z „ DNIA ZIEMI”.

Dnia 7.04. 2017 r w naszym gimnazjum odbył się „Dzień Ziemi”.
Z powodu egzaminów gimnazjalnych przyspieszyliśmy go wcześniej, tj na 7 kwietnia.
Poprzedził go szkolny konkurs plastyczny, w którym uczniowie dowolną techniką przedstawili sposoby segregacji odpadów.
Młodzież opracowała także hasła ekologiczne związane z tą tematyką.
Uczennice klasy II B w trakcie apelu rozdały wśród uczniów ulotki zachęcające do adopcji bezdomnego psa.
Spotkanie uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy II B. Była to rozprawa sądowa, gdzie oskarżona mieszkanka wsi dopuściła się pod osłoną nocy wywieźć do lasu ZSEE, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Sędzia wymierzył oskarżonemu karę grzywny w wysokości 1500 zł oraz w ramach prac społecznych dokonanie uporządkowania lasu i przeprowadzenia pogadanki w szkole na temat zanieczyszczania przyrody.
Na koniec cztery uczennice tej klasy zaprezentowały piękną, ekologiczną piosenkę.
W podsumowaniu apelu zabrała głos pani dyrektor Maria Gregorowicz. Podziękowała uczniom za piękny występ.
Podkreśliła istotę zbierania i segregowania odpadów, przypomniała o ochronie otaczającego nas środowiska stwierdzając, że co dziś wyrzucisz za płot jutro zjesz lub wypijesz.
Nauczycielka biologii podziękowała koleżance od plastyki i koledze od muzyki za pomoc

w przygotowaniu apelu.

Sprawozdanie sporządziła nauczycielka biologii:

Ewa Jędrzejkowska