Zadrzewienia wokół Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

Nasza szkoła, dnia 26 kwietnia 2017 roku uczestniczyła w sadzeniu drzew i krzewów.

Uznaliśmy, iż jest jeszcze tyle wolnych miejsc wokół naszej szkoły, na których możemy posadzić rośliny i upiększyć obejście. Ponadto uczniowie biorący udział w tym przedsięwzięciu:

• Rozwijają postawy proekologiczne,

• Wyrabiają w sobie emocjonalny stosunek do środowiska przyrodniczego,

• W sposób praktyczny przyczyniają się do zmniejszenia efektu cieplarnianego.

Wraz z uczniami klasy III A, na trzech godzinach lekcyjnych, przygotowaliśmy teren i posadziliśmy ponad 100 drzew i krzewów.

Pani dyrektor, za pieniądze z Rady Rodziców zakupiła kilka worków ziemi potrzebnej do użyźnienia gleby pod sadzonki.

Praktyczną pomocą służył nam nasz woźny, p. Tomasz Ługiewicz. Następnie uczniowie podlewali rośliny wodą, aby się przyjęły.

Wszyscy uczniowie wykazali wielkie zaangażowanie w tym przedsięwzięciu. Nasze działania uwieczniliśmy na zdjęciach.

W przyszłym roku również, weźmiemy udział w tej akcji.

Sadzonki drzew i krzewów zostały dostarczone przez Urząd Gminy w Golubiu- Dobrzyniu, za co bardzo dziękujemy.

Koordynator akcji: Ewa Jędrzejkowska.