Konkurs wiedzy o AIDS

Aids-,, Nie bój się, ale bądź ostrożny”

Akcja edukacyjno-informacyjna związana ze światowym dniem walki z Aids odbyła się 4 grudnia 2012r w Publicznym Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie we współpracy z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Golubiu-Dobrzyniu. Organizatorem była Grażyna Pasek- pedagog szkolny, Małgorzata Konczal- pielęgniarka oraz stażystka absolwentka UMK Joanna Jasieniecka. Brali w niej udział  uczniowie najstarszych klas gimnazjum.

Uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w tę akcję przygotowując plakaty, prezentacje multimedialne oraz uczestniczyli w teście wiedzy na temat HIV/AIDS. Przygotowali również inscenizację pod hasłem Aids-,, Nie bój się , ale bądź ostrożny”. Uroczystość uświetniła swoim występem wokalnym uczennica klasy III Anna Wojciechowska i Michał Florek. Na zwycięzców czekał słodki upominek.

Podczas uroczystości spotkanie z młodzieżą  na temat HIV/AIDS prowadziła Anna Łęcka kierownik golubsko-dobrzyńskiego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego.

Przygotowała: Grażyna Pasek