Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

27 maja 2017 - siatkarki w Koronowie

Gałczewianki grały w Koronowie

Kopernik na piątym.

Młodziczki UKS Kopernik Gałczewo brały udział w rozegranym w Koronowie turnieju Volleymania Koronowska 2017.

Najmłodsze siatkarki klubu z gminy Golub – Dobrzyń rozegrały tam cztery spotkania. Najpierw trzy pojedynki stoczyły w ramach grupy eliminacyjnej. W pierwszym z nich uległy 0:2 Spartakusowi Lniano przegrywając z nim w setach do 18 i 21. W drugim meczu zmierzyły się z Budowlanymi Toruń. Tym razem to Kopernik był wyraźnie lepszy i pokonał przeciwniczki dwukrotnie do 12. W trzecim pojedynku zmierzyły się z pierwszą ekipą Aleksandrii Aleksandrów Kujawski. Niestety tym razem uległy rywalkom 0:2 w setach do 16 i 20.

Te wyniki grupowe dały im trzecie miejsce w grupie. Oznaczało to że potem będą musiały przystąpić do meczu o piąte miejsce w całym turnieju. W nim zmierzyły się z gospodyniami turnieju Był to mecz bez historii w którym pokonały przeciwniczki 2:0 w setach do 7 i 10.

KOPERNIK: Julianna Niedźwiedź, Wiktoria Gmurska, Maria Kudrej. Julia Pagie, Wiktoria Klonowska, Agata Makowska, Maja Stępień, Dominika Różańska, Paulina Kopczyńska, Patrycja Różalska.