EKOLOGIA NA ZEBRANIU Z RODZICAMI

DNIA 11 MAJA 2017 R

Na zebraniu z rodzicami uczniowie klasy II B przedstawili część artystyczną dotyczącą zagrożeń środowiska.

Następnie p. dyrektor Maria Gregorowicz przypomniała rodzicom, jakie zagrożenia dla środowiska pozostawia fakt wyrzucania śmieci w lesie.

Nadmieniła , iż zdegradowane środowisko źle wpływa na zdrowie człowieka i jest powodem szerzenia się wielu chorób cywilizacyjnych , jak: astma, nowotwory, alergie.

Wspomniała również, że to od nas dorosłych zależy w jakim stanie będzie przyroda w najbliższej przyszłości.

Stwierdziła również, że cytuję „ co dziś wyrzucisz za płot jutro zjesz lub wypijesz”.

Powiedziała , że rolą dorosłych ludzi jest uczyć własne dzieci właściwych zachowań ekologicznych.

W każdej sytuacji należy pamiętać ,aby śmieci wrzucać do specjalnie oznakowanych pojemników. Jeśli natomiast nie ma pojemników , to śmieci należy zabierać ze sobą.

Sporządziła: Ewa Jędrzejkowska – nauczyciel biologii