Seans specjalny z efektami 4DX „Strażnicy galaktyki”

18 maj 2017 Bydgoszcz

Seans specjalny z efektami 4DX „Strażnicy galaktyki”

Uczniowie wzięli udział w pokazie filmu 3d z dodatkowymi atrakcjami takimi jak: efekty świetlne, wibrujące fotele, woda i „wiatr”. Większość uczestników pokazu po raz pierwszy miała okazje „doświadczyć” fizycznie tego co oglądała na ekranie.

Wybuchowa” lekcja historii

Młodzież z klas mundurowych i klasy sportowej z Gimnazjum im. M. Kopernika w Gałczewie wzięła udział w nietypowej lekcji historii podczas zwiedzania Exploseum w Bydgoszczy.

Exploseum to nazwa muzeum umieszczonego w budynkach dawnej fabryki materiałów wybuchowych należącej do zakładów Alfreda Nobla, a w czasie wojny do faszystów.

W muzeum przywitał uczniów sam Alfred Nobel, który zaprosił wszystkich do zwiedzania fabryki. W czasie zwiedzania młodzież mogła nie tylko poszerzyć wiadomości o materiałach wybuchowych, ale również dowiedzieć się o warunkach pracy w tych okrytych wielką tajemnicą zakładach zbrojeniowych. Przymierzyć stroje robocze pracowników fabryki, a w kolejnych częściach muzeum także umundurowanie wojskowe oraz miała okazję do sprawdzenia znajomości rodzajów broni strzeleckiej. Uczniowie chętnie sięgali po repliki uzbrojenia żeby poczuć historię wszystkimi zmysłami

Kilka ekspozycji robiło duże wrażenie jak np. graficzne przedstawienie ilości ofiar konfliktów zbrojnych na świecie czy też przedstawienie warunków pracy w fabryce.

Dodatkową atrakcją było wzięcie udziału przez młodzież w nagraniu do programu telewizji TVP „Pytanie na śniadanie”.