SZKOLNY KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ- 17 MAJA 2017 R.

Sejm przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2017 Rokiem 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Uchwała przypomina, że 8 września 2017 roku przypadnie 300. rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski koronami papieża Klemensa XI.

13 maja 2017 roku minęło sto lat od wydarzeń w Fatimie, podczas których Matka Boża po raz pierwszy ukazała się portugalskiemu rodzeństwu. Przekazała dzieciom orędzie dla ludzkości, które przeszło do historii jako „tajemnice fatimskie”. Pierwsze dwie ujawniono kilkadziesiąt lat temu. Największe wrażenie zrobiła trzecia tajemnica fatimska. Jej treść ujawnił publicznie papież Jan Paweł 26 czerwca 2000 roku, podczas wizyty w Fatimie. Ogłoszenie treści trzeciej części tajemnicy fatimskiej stało się jednym z największych wydarzeń Wielkiego Jubileuszu Roku 2000.

W tym roku szkolnym tekstem źródłowym Szkolnego Konkursu Wiedzy Religijnej jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu oraz KATECHIZMU KOSCIOŁA KATOLICKIEGO. Konkurs odbywał się w dwóch częściach. Część I to eliminacje szkolne. Za formę, termin i sposób przeprowadzenia eliminacji odpowiadali nauczyciele religii. Część II to finał.

W FINALE UCZESTNICZYLI:

1. Boczek Tomasz /IIID

2. Broszko Ewelina /IIB

3. Groszewska Marta /IIID

4. Kowalska Wiktoria /IID

5. Kuczkowska Julia /IIB

6. Kudrej Mikołaj /IIID

7. Łukaszewska Klaudia /IIID

8. Przychodny Janusz IE

9. Wółkiewicz Kamila IIIB

10. Żółtowska Aleksandra/IIID

Finał składał się z trzech etapów. Na każdym z etapów uczestnicy odpowiadali na 4 pytania. III etap konkursu wyłonił laureatów konkursu. Zwycięzcami konkursu zostali: