Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

1 października 2017 - Kopernik grał w Tucholi

Na trzecim i szóstym

Dwie ekipy Kopernika Gałczewo brały udział w turnieju towarzyskim który miał miejsce w Tucholi.

Najpierw wystartowały tam kadetki. Zanotowały wyniki. Faza grupowa. Kopernik – Tucholanka Tuchola 2:0. Kopernik – Cekcyn 2:0. Gałczewianki wygrały swoją grupę po czym awansowały do grupy finałowej w której rozegrały dwa spotkania. W niej najpierw uległy 0:2 Culmenowi Chełmno a później zremisowały – grano dwa sety bez względu na wynik – z WTS Włocławek. Te wyniki dały im trzecie miejsce.

Dzień później zagrały w kategorii open. Wyniki. Gałczewo – Człuchów 2:0. Później zmierzyły się z zespołem Energetyk Poznań. Tym razem padł remis 1:1. Te wyniki dały im drugie miejsce w grupie. Później zagrały z WTS Włocławek. Po ciekawym spotkaniu uległy rywalkom 0:2 w setach do 15 i 22. Ta grupa skończyła rywalizację na szóstym miejscu.

Skład Kopernika z drugiego turnieju: Paulina Czajkowska, Luiza Modrzejewska, Jolanta Gajewska, Agata Winiarska, Agnieszka Żabińska, Maria Kudrej, Wiktoria Klonowska, Julia Pagie, Joanna Dąbrowska, Andżelika Różalska.