Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

4 października - Gałczewo - mecz juniorek

Po raz pierwszy w historii istnienia klubu siatkarki Kopernika Gałczewo zagrały w kategorii wiekowej juniorka.

W swojej hali spotkały się z ekipą WTS Włocławek. Pomimo ambitnej gry przegrały 0:3 w setach do 12; 20 i 19.

Pierwszy mecz w tej kategorii wiekowej z silnym rywalem pokazał że gałczewiankom jeszcze trochę brakuje do tego co reprezentują sobą najsilniejsze ekipy z województwa. Było to widać zwłaszcza w pierwszym secie. Od samego początku zarysowała się bardzo wyraźna przewaga przeciwniczek. Prowadziły 1:5 a potem 2:10. Niestety grający bardzo szybko i agresywnie rywal z Włocławka nie pozwolił się zbliżyć. Wynik zmieniał się na 6:15 a potem 11:20. W końcu rywalki wygrały go do 12.

Jednak początek drugiego seta był zupełnie inny. To gałczewianki prowadziły 5:2 a później 10:6. Następnie rezultat zmienił się na 15:11 dla Kopernika. Jednak od tego momentu przeciwniczki zaczęły dochodzić gospodynie. Gałczewianki prowadziły jeszcze 20:18 jednak od tego momentu już wyraźną przewagę uzyskały włocławianki. Zdobyły siedem punktów z kolei i wygrały seta do 20.

Trzeci set przypominał pierwszy. Było 1:5 a potem 1:10 dla WTS-u. Jednak gałczewiankom udało się odrobić stratę i wynik zmienił się na 11:15. Niestety później ekipa z Włocławka nie pozostawiła już złudzeń gospodyniom. Skuteczna końcówka dała WTS-owi zwycięstwo do 19 w secie i w konsekwencji w całym meczu 0:3.

Kolejny mecz w kategorii juniorka Kopernika Gałczewo rozegra w środę 11 października. Na wyjeździe zmierzy się wówczas z Jokerem Świecie.

KOPERNIK: Weronika Makowska, Julia Pagie, Joanna Dąbrowska, Joanna Grochocka, Paulina Czajkowska, Wiktoria Klonowska, Maria Kudrej, Andżelika Różalska, Patrycja Różalska, Paulina Kopczyńska, Jolanta Gajewska.

(aach)

Obsługa sędziowska oraz poczęstunek i woda opłacone zostały ze środków pozyskanych  z projektu "Siatkówka naszym życiem" prowadzonego przez Gminę Golu-Dobrzyń.