Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

7 października 2017 - Gałczewo - turniej młodziczek

Utrzymały się w trzeciej lidze

Pierwszy w nowym sezonie turniej rozegrały młodziczki UKS Kopernik Gałczewo.

Był to turniej który grały na szczeblu trzeciej ligi i został rozegrany w ich hali. W tym sezonie głównie ze względu na reformę oświaty w najmłodszym zespole Kopernika jest tylko siedem dziewcząt w tym dwie spoza powiatu golubsko – dobrzyńskiego. Miejmy nadzieję że klub z gminy Golub – Dobrzyń przeżyje ten kryzys i ponownie będzie się mógł cieszyć liczniejszą drużyną w młodziczkach.

Tym razem pierwszym rywalem gałczewianek była ekipa Aleksandria Aleksandrów Kujawski. Pierwszy set nie był w ich wykonaniu dobry. Przegrywały 0:5; potem było 2:10 a następnie 5:15. Przy stanie 9:20 już było pewne że Kopernik tego seta nie wygra. I rzeczywiście uległ rywalkom do 11.

Początek drugiego seta zapowiadał podobny scenariusz. Aleksandria prowadziła 0:5 a potem 4:10 i 8:15. Jednak po raz kolejny okazało się że w siatkówce dziewcząt na tym poziomie rozgrywek niczego nie można z góry przewidzieć. Gałczewianki stopniowo odrabiały straty i wyszły na prowadzenie 20:19. Nie oddały już go i wygrały tego seta do 23.

Niestety początek tie breaka nie był udany. Rywalki prowadziły 1:5 a przy przejściu było 3:8. Potem ekipa gości spokojnie kontrolowała przebieg spotkania i wygrała tą dodatkową partię do 8.

Kopernikowi o wiele lepiej poszło w drugim spotkaniu. W nim jego przeciwnikiem była drużyna rezerw Culmenu Chełmno. W pierwszym secie gałczewianki prowadziły 5:1. Potem było 10:2 i 15:4. Ostatecznie wygrały do 12. W drugim historia była podobna. Co prawda na początku chełminianki trochę się postawiły i wynik brzmiał 4:4 ale później stopniowo gospodynie uzyskiwały przewagę. Było stopniowo 10:5; 15:7 i 20:7. W końcu podobnie jak w pierwszym secie gospodynie wygrały go do 12.

Te wyniki oznaczają że młodziczki Kopernika utrzymały się w trzeciej lidze. W sobotę 21 października na tym samym szczeblu rozgrywek zmierzą się z rezerwami WTS Włocławek i Pałacu Bydgoszcz. Ten turniej najprawdopodobniej odbędzie się we Włocławku.

KOPERNIK: Wiktoria Gmurska, Paulina Kopczyńska, Julia Kwiatkowska, Julianna Niedźwiedź, Dominika Różańska, Aleksandra Rydzińska, Maja Stępień.

(aach)

Obsługa sędziowska oraz poczęstunek i woda opłacone zostały ze środków pozyskanych  z projektu "Siatkówka naszym życiem" prowadzonego przez Gminę Golu-Dobrzyń.