Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

8 października 2017 - kadetki - Włocławek

Kadetki Kopernika przegrały pierwszy mecz

Pierwszy w nowym sezonie mecz rozegrały w pierwszej lidze wojewódzkiej kadetki siatkarskie Kopernika Gałczewo.

Wynik: WTS Włocławek – Kopernik 3:2 (21:25; 25:14; 21:25; 25:12; tie break 15:9).

Dobrze pomimo porażki wypadły dziewczyny z gminy Golub – Dobrzyń w pierwszym w tym sezonie spotkaniu ligowym Przegrały co prawda 3:2 ale ten wynik dał im jeden punkt który może być ważny w przyszłości w ogólnym rozrachunku całego sezonu. We Włocławku stoczyły bardzo zacięty i w większości wyrównany pojedynek z zespołem gospodyń. Pierwszy set był cały czas pod kontrolą Kopernika. Gałczewianki prowadziły 5:2 a później przeciwniczki zbliżyły się na 10:9. Następnie wynik zmienił się na 15:11 po czym było 20:18 dla Kopernika. Ostatecznie gałczewianki wygrały tego seta do 21.

W drugim rozluźniony Kopernik tylko na początku stawił opór przeciwniczkom. Na początku tej partii było 3:5 ale później WTS wyszedł na prowadzenie 3:10. Następnie było 4:15 i 12:20 dla gospodyń. Ostatecznie ekipa z Włocławka wygrała do 14.

Trzeci set przypominał pierwszy. Co prawda tym razem jako pierwszy prowadził 2:5 WTS ale później Kopernik wyszedł na prowadzenie 10:8. Potem było 14:15 dla Włocławka jednak później wynik zmienił się na 20:16 dla zespołu z Gałczewa. Ostatecznie drużyna gości wygrała cały set do 21.

W czwartym secie od samego początku przeważały gospodynie. Prowadziły 2:5 a następnie 4:10. Potem rezultat brzmiał 8:15 a później 11:20. Tego seta WTS wygrał do 12;

O tym kto zdobędzie dwa punkty i wygra całe spotkanie musiał zadecydować tie break. Niestety o wiele lepiej rozpoczęły go gospodynie. Było 2:5 dla WTS-u a przy przejściu włocławianki prowadziły 3:8. Końcówka należała już do ekipy z Włocławka. Było 6:10 a ostatecznie tie break zakończył się wynikiem 9:15. Jednak pomimo porażki można być zadowolonym z gry gałczewianek. Pokazały się z bardzo dobrej strony i udowodniły że mogą uzyskać w tym sezonie lepszy wynik w tej kategorii rozgrywek aniżeli to było w zeszłym roku.

W niedzielę 22 października kadetki Kopernika Gałczewo spotkają się w swojej hali z Budowlanymi Toruń.

KOPERNIK: Maria Kudrej, Wiktoria Klonowska, Weronika Makowska, Julia Pagie, Patrycja Różalska, Paulina Kopczyńska, Joanna Dąbrowska, Joanna Grochocka, Anna Targońska, Maja Stępień, Dominika Różańska.

(aach)

Wyżywienie zawodniczek opłacone zostało ze środków pozyskanych z projektu "Siatkówka naszym życiem" prowadzonego przez Gminę Golu-Dobrzyń.