Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

18 padziernika - juniorki w Gałczewie

Trzeci w tym sezonie mecz w kategorii juniorka rozegrały siatkarki Kopernika Gałczewo.

Tym razem w swojej hali spotkały się z Pałacem Bydgoszcz. Przegrały 0:3 w setach do 11; 11 i 13.

Mecz z potęgą nie tylko wojewódzką ale również krajową przebiegł zgodnie z przewidywaniami. Gałczewianki nie miały zbyt wiele do powiedzenia co jednak nie oznacza że tylko się broniły i czekały na ataki renomowanych rywalek. Przeprowadziły niejedną skuteczną akcję ale siła gry bydgoszczanek nie pozostawiła złudzeń co do tego kto jest wyraźnie lepszy.

Początek pierwszego seta był bardzo słaby. Wystraszone renomą rywalek dziewczyny z gminy Golub – Dobrzyń przegrywały 0:5 a później 0:10 i 1:15. Dopiero później zdobyły kilka punktów i zakończyły set z wynikiem 11 punktów na swoim koncie.

Początek drugiego był już lepszy. Kopernik prowadził 5:4 jednak później rywalki wyszły na prowadzenie 6:10. Oczywiście nie oddały już go i ponownie wygrały do 11.

Trzeci set był także bez historii. Pałac prowadził 3:5; 6:10; 9:15; 11:20 i w końcu wygrał do 13. Ale Kopernikowi należą się brawa za ambitną postawę. A nieliczni kibice mogli zobaczyć zespół który przy innej okazji na pewno nigdy nie pojawiłby się w Gałczewie albo przyjechałby w bardzo rezerwowym składzie.
       W środę 25 października juniorki Kopernika zagrają na wyjeździe z Budowlanymi Toruń.

KOPERNIK: Joanna Dąbrowska, Maria Kudrej, Julia Pagie, Weronika Makowska, Wiktoria Klonowska, Paulina Kopczyńska, Patrycja Rózalska, Dominika Różańska, Maja Stępień.

(aach)

Obsługa sędziowska oraz poczęstunek i woda opłacone zostały ze środków pozyskanych  z projektu "Siatkówka naszym życiem" prowadzonego przez Gminę Golu-Dobrzyń.