Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

22 października 2017 - Gałczewo - kadetki

Kadetki Kopernika zdobyły drugi punkt

Były blisko wygranej

Drugi w tym sezonie mecz rozegrały w ramach siatkarskiej wojewódzkiej I ligi kadetki Kopernika Gałczewo.

Tym razem w swojej hali spotkały się z Budowlanymi Toruń. Przegrały 2:3 w setach 20:25; 28:30; 25:19; 25:20 i 13:15.

Niedzielny mecz bez wątpienia przejdzie do historii klubu z Gałczewa. Siatkówkę na takim wysokim poziomie jaką zaprezentowały obie drużyny ogląda się bardzo rzadko w tej kategorii wiekowej. Gałczeiwankom należą się ogromne brawa za zaprezentowaną postawę. O tym że przegrały zadecydowały dosłownie niuanse. Ale pomimo tego otrzymały gromkie podziękowania od licznie zgromadzonej publiczności zachwyconej poziomem i przebiegiem spotkania. W tej chwili Kopernik ma na swoim koncie dwa punkty i przed nim następne ważne starcia w tym sezonie.

W pierwszym secie zaznaczyła się nieznaczna przewaga gości. Budowlane prowadziły 4:5; 6:10; 12:15; a potem nawet 12:20. Ostatecznie wygrały tego seta do 20.

Drugi był już bardzo dramatyczny. Kopernik prowadził 5:3 ale potem wynik zmienił się na 8:10 dla zespołu z Torunia. Potem było 12:15 dla gości a następnie 17:20. Jednak wówczas wspaniałym finiszem popisały się gałczewianki. Doprowadziły do remisu 24:24. Potem miały piłkę setową! Niestety przegrały ją. Później nastąpiła wręcz bokserska wymiana ciosów. Jednak lepiej ostatecznie wyszły z niej torunianki które wygrały to rozdanie 30:28.

Trzeci set nie zaczął się dobrze dla Kopernika. Było 4:5 a potem 8:10 dla Budowlanych. Jednak mniej więcej od 15 punktów bardzo dobrze zaczęły grać gałczewianki. Od stanu 20:19 nie przegrały ani jednej piłki. Po piorunującej końcówce wygrały właśnie do 19.

Czwarty set zaczął się słabiej dla Kopernika. Przeciwniczki prowadziły 2:5 ale później było 10:8 dla gospodyń. Potem zespół z gminy Golub – Dobrzyń już tylko zwiększał swoją przewagę. Ostatecznie wygrał do 20 a mógł uczynić to znacznie wyżej.

Tie break jak zwykle był pełen nerwów. Lepiej zaczął Kopernik. Prowadził 5:3 jednak później przy przejściu było 7:8 dla ekipy z Torunia. Potem Kopernik prowadził 10:8 a później 12:8!. Niestety, dziewczyny z Gałczewa nie wytrzymały końcówki tie breaka. Przegrały do 13 jednak należą im się ogromne brawa za ambicję, wolę walki oraz zdrowie pozostawione dzisiaj na parkiecie w swojej hali. Teraz w kategorii kadetka zagrają w niedzielę 29 października na wyjeździe z Jokerem Świecie.

Obsługa sędziowska oraz poczęstunek i woda opłacone zostały ze środków pozyskanych  z projektu "Siatkówka naszym życiem" prowadzonego przez Gminę Golu-Dobrzyń.

KOPERNIK: Maria Kudrej, Wiktoria Klonowska, Weronika Makowska, Julia Pagie, Patrycja Różalska, Paulina Kopczyńska, Joanna Dąbrowska, Joanna Grochocka, Dominika Różańska, Anna Targońska, Maja Stępień.