Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

29 października 2017 - Swiecie - kadetki

Przywiozły punkt ze Świecia

Trzeci mecz rozegrały w ramach I wojewódzkiej ligi siatkarskiej kadetki Kopernika Gałczewo.

Tym razem na wyjeździe zmierzyły się z Jokerem Świecie. Podobnie jak w dwóch poprzednich kolejkach stoczyły ciężki bój który zakończył się ich porażką 2:3 (25:16; 25:17; 18:25; 18:25; 15:12).

Niewiele zabrakło gałczewiankom do zwycięstwa w tym meczu. Rozpoczął się on dla nich bardzo słabo. W pierwszym secie nie potrafiły długo wejść do gry. Przegrywały 5:0; 10:3; 15:9 a potem 20:12. Ostatecznie uległy przeciwniczkom do 16.

W drugim sytuacja była podobna. Joker prowadził 5:2; 10:5; 15:9 a potem 20:12. Końcówka tego seta była podobna ale tym razem świecianki wygrały do 17.

Ale podobnie jak w wielu poprzednich pojedynkach tak i teraz okazało się że siatkówka dziewcząt rządzi się swoimi prawami. W trzecim secie Kopernik prowadził 2:5; 5:10. Jednak później przyszedł słabszy okres w jego grze. Gospodynie objęły prowadzenie 15:14, jednak gałczewianki wyszły ponownie na prowadzenie 18:20. Nie oddały już go i pokonały rywalki do 18.

W czwartym secie było podobnie. Z tym że wówczas cały czas prowadził Kopernik. Było 4:5 dla ekipy z gminy Golub – Dobrzyń a później 7:10; 10:15; 13:20. Podobnie jak w poprzednim secie Kopernik pokonał rywalki do 18.

O tym kto wygra mecz zadecydował tie break. Niestety Kopernik zaczął go źle. Przegrywał 5:3 a przy przejściu było 8:5 dla Jokera. Końcówka należała do świecianek które wygrały tie breaka do 12.

Ale aktualnie Kopernik ma trzy punkty. A ponieważ cztery drużyny są bardzo wyrównane zatem istnieje szansa że tegoroczną ligę w tej kategorii wiekowej zespół z Gałczewa może zakończyć nawet na drugim miejscu. A to oznaczałoby dla niego medal oraz grę na szczeblu krajowym. Następny mecz kadetki Kopernika rozegrają w niedzielę 5 listopada. Na wyjeździe zmierzą się wówczas ze Spartakusem Lniano.

KOPERNIK: Wiktoria Klonowska, Weronika Makowska, Julia Pagie, Maria Kudrej, Joanna Grochocka, Joanna Dąbrowska, Paulina Kopczyńska, Anna Targońska, Maja Stępień, Dominika Różańska, Patrycja Różalska.