Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

5 listopada 2017 - kadetki w Lnianie, seniorki w Solccu Kujawskim

Dobra niedziela siatkarek Kopernika

Wygrały kadetki i seniorki

Kolejne mecze rozegrały na szczeblu wojewódzkim seniorki i kadetki UKS Kopernik Gałczewo.

Seniorki na wyjeździe zmierzyły się z ekipą z Solca Kujawskiego. Przegrywały już 2:0 ale ostatecznie wygrały 3:2.

Kadetki na mecz na szczeblu pierwszej ligi wojewódzkiej udały się do Lniana. Na małej hali posiadającej bardzo niki dach rozegrały koncertowe spotkanie. Pokonały przeciwniczki 0:3 w setach do 12; 13 i 13).

W pierwszym secie Kopernik prowadził 1:5; potem 2:10 a następnie 2:15. Potem w ich grze był lekki przestój ale ostatecznie pokonały rywalki do 12.

Drugi set był praktycznie taki sam jak pierwszy. Kopernik prowadził 0:5 a potem 3:10; 4:15 a później 9:20. Ostatecznie gałczewianki wygrały do 13.

W trzecim na początku zespół Spartakusa Lniano postawił trochę twardsze warunki. Kopernik prowadził 4:5 a potem 9:10. Później było 12:15. Ale koncówka Kopernika była piorunująca. Rywalki zdobyły tylko jeden punkt a gałczewianki wygrały to rozdanie do 13.

To była pierwsza w tym sezonie wygrana kadetek Kopernika. Ale na swoim koncie mają już sześć punktów i w tej chwili jest na trzecim miejscu w tabeli ligowej. W tym sezonie mają realną szansę nawet na zajęcie drugiego miejsca w lidze wojewódzkiej.

KOPERNIK: Joanna Niedźwiedź, Anna Targońska, Paulina Kopczyńska, Patrycja Różalska, Dominika Różańska, Maria Kudrej, Joanna Grochocka, Julia Pagie, Wiktoria Klonowska, Weronika Makowska, Joanna Dąbrowska.

Wyżywienie zawodniczek opłacone zostało ze środków pozyskanych z projektu "Siatkówka naszym życiem" prowadzonego przez Gminę Golu-Dobrzyń.