SPRZĄTANIE ŚWIATA

Sprzątania świata  2017

pod hasłem „ NIE MA ŚMIECI- SĄ SUROWCE„

Dnia 15 września 2017r  porządkowaliśmy najbliższe otoczenie naszej szkoły w Gałczewie, Gałczewku i Owieczkowie.

W akcji brali udział  uczniowie klas drugich  gimnazjum, klasa siódma , zerówka wraz z wychowawcami i p.Kingą  Gutmańską – praktykantką w naszej szkole.

O godzinie 10.30  na placu przed głównym wejściem do szkoły odbył się apel organizacyjny.

Pan dyrektor  Stanisław Trawiński przywitał wszystkich uczniów ,po czym nauczycielka biologii przybliżyła uczniom potrzebę zbierania odpadów. Wspomniała też o pani  Stanisławskiej- Meysztowicz, Australijce polskiego pochodzenia, która zapoczątkowała tę charytatywną akcję w Australii  w 1989 roku. Powiedziała także, iż zebrane odpady zostaną poddane recyklingowi i powrócą do nas jako nowe surowce, np. plastikowe doniczki , papier toaletowy, szklane butelki. Podkreśliła także,  że każdy z nas musi dbać o czystość swojego otoczenia. W szkole na korytarzach jak i w klasach są wystawione kosze do których należy wrzucać papierowe opakowania oraz plastikowe butelki. Jeśli jesteśmy w miejscu gdzie nie ma koszy, puste opakowania zabieramy ze sobą.

Przy kontenerze wystawionym w lesie na  odpady, zastaliśmy dzikie wysypisko śmieci których głównym składnikiem były cztery duże opony ciągnikowe , zderzak samochodowy oraz inne  zużyte , gumowe produkty.

Łącznie zebraliśmy około 600 kg odpadów.

Na szóstej lekcji uczniowie wrócili do szkoły, gdzie na ognisku odbyło się pieczenie kiełbasek.

Choć pogoda była pochmurna , uczniowie z chęcią oddawali się  pracy na świeżym powietrzu.

15 września 2017 r                  Koordynator akcji: Ewa Jędrzejkowska