12 listopada 2017 - Gałczewo - seniorki

Pewne trzy punkty Kopernika

Tuchola była bez szans

Czwarty w tym sezonie mecz rozegrały w III – lidze seniorki Kopernika Gałczewo.

Tym razem u siebie zmierzyły się z Tucholanką Tuchola. Po meczu bez historii wygrały 3:0 w setach do 15; 16 i 16.

Czwarty mecz grany w kategorii seniorka przez gałczewianki nie przyniósł praktycznie żadnych emocji. Już od pierwszych piłek było jasne że tylko Kopernik może wygrać w tym spotkaniu. W pierwszym secie gałczewianki prowadziły 5:1; 10:6; 15:9. Potem przewaga wynosiła 20:13 a ostatecznie tą partię gospodynie wygrały do 15.

W drugiej było podobnie. Kopernik prowadził 5:1; 10:2; 15:9 a później 20:11. Wygrał do 16.

Tylko początek trzeciego seta był w miarę wyrównany. Szybko jednak gałczewianki uzyskały przewagę 10:4 a potem 15:10. Potem niepotrzebnie się rozluźniły co pozwoliło przeciwniczkom zbliżyć się na 20:16. Jednak końcówka była w wykonaniu Kopernika piorunująca i wygrały tego seta a zarazem cały mecz do 16. W sobotę 18 listopada na wyjeździe zmierzą się z Culmenem Chełmno.

KOPERNIK: Agnieszka Żabińska, Wiktoria Ceglarska, Paulina Czajkowska, Kinga Ratajczak, Joanna Dąbrowska, Agata Winiarska, Emilia Pokora, Magdalena Piepiórka, Maria Kudrej, Andżelika Różalska, Luiza Modrzejewska.