Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

19 listopada - młodziczki w Chełmnie

Dobry turniej młodziczek Kopernika

Utrzymały się w drugiej lidze

Siatkarskie młodziczki UKS Kopernik Gałczewo brały udział w rozegranym w Chełmnie trzecim turnieju ligi wojewódzkiej młodziczek.

Jak zwykle rozegrały tam dwa spotkania. W pierwszym zmierzyły się z zespołem Budowlani Toruń. W pierwszym secie lepiej zaczął Kopernik. Prowadził 5:3 ale później było 9:10; 14:15 i 18:20 dla zespołu z Torunia. Niestety końcówka należała już do Budowlanych które wygrały tego seta do 22.

W drugim ponownie lepiej zaczęły torunianki. Prowadziły 4:5 a potem 8:10. Jednak w tym momencie dobrze zaczął grać Kopernik. Gałczewianki zmieniły wynik na 20:17. Końcówka należała już do dziewcząt z gminy Golub – Dobrzyń które wygrały tego seta do 21.

W tie breaku lepiej zaczęły Budowlane. Prowadziły 1:5 ale Kopernik doprowadził do remisu 6:6. Przy przejściu było 7:8 dla Torunia. Końcówka należała już do Budowlanych. Wygrały tie breaka 10:15 i ostatecznie cały mecz 1:2.

Potem Budowlane pokonały pierwszy zespół Culmenu Chełmno 2:1. A to oznaczało ze torunianki awansowały do pierwszej ligi. Stawką meczu Kopernik – Culmen było pozostanie na drugim szczeblu rozgrywek wojewódzkim w kategorii młodziczka.

Pierwszego seta rewelacyjnie zaczął Culmen. Prowadził 0:5; 1:10 a potem 6:15. Gałczewianki od tego momentu zaczęły niwelować przewagę jednak udało im się zdobyć tylko 19 punktów.

W drugim secie początek był wyrównany. Kopernik prowadził 5:4; 10:9 ale potem zwiększył przewagę do 15:10. Później chełminianki odrobiły kilka piłek jednak ostatecznie to gałczewianki wygrały tego seta do 21.

Początek tie breaka należał do Kopernika. Gałczewianki prowadziły 5:3 a przy przejściu było dla nich 8:5. Potem wynik zmienił się na 10:6. Kopernik nie oddał już tej przewagi i wygrał do 11. Szkoda, że nie udało się pokonać ekipy z Torunia. Wówczas gałczewianki po raz pierwszy w historii klubu zagrały by na najwyższym szczeblu ligi wojewódzkiej młodziczek. Jeszcze nigdy nie były tak wysoko. Kolejny turniej w drugiej lidze rozegrają już w sobotę 25 grudnia.

KOPERNIK: Julianna Niedźwiedź, Wiktoria Gmurska, Julia Kwiatkowska, Maja Stępień, Aleksandra Rydzińska, Dominika Rózańska, Paulina Kopczyńska.