Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

20 listopada - kadetki w Gałczewie

Bezradne wobec potęgi

Mecz który musiał się odbyć

Kolejny mecz rozegrały w pierwszej wojewódzkiej lidze kadetki Kopernika Gałczewo.

Tym razem ich rywalkami w hali w Gałczewie były dziewczęta z Pałacu Bydgoszcz. Byl to zatem mecz z gatunku tych które po prostu musiały się odbyć. Jedyne z czego można być zadowolonym to, że tak dobra drużyna przyjechała do Gałczewa i po prostu pokazała na co ją stać.

W pierwszym secie przewaga bydgoszczanek była miażdżąca. Rywalki prowadziły 3:5; 4:10; 7:15; 7:20. Ostatecznie wygrały do 9.

Drugi set okazał się najbardziej wyrównaną częścią spotkania. Pałac prowadził 0:5; 5:10; 6:15 a potem 9:20. W tym momencie gałczewianki zdobyły kilka punktów. Ostatecznie rywalki wygrały tego seta do 16.

Trzeci był podobny do pierwszego. Pałac prowadził 2:5; 3:10; 6:15; 7:20 i ostatecznie wygrał do 8. Teraz w najbliższą niedzielę 26 listopada również w swojej hali Kopernik zmierzy się w bardzo ważnym meczu z WTS Włocławek.

KOPERNIK: Anna Targońska, Patrycja Różalska, Weronika Makowska, Wiktoria Klonowska, Julia Pagie, Joanna Dąbrowska, Joanna Grochocka, Maria Kudrej, Maja Stępień, Dominika Różańska, Paulina Kopczyńska.

(aach)

Obsługa sędziowska oraz poczęstunek i woda opłacone zostały ze środków pozyskanych  z projektu "Siatkówka naszym życiem" prowadzonego przez Gminę Golu-Dobrzyń.