STOP CYBERPRZEMOCY - WARSZTATY DLA RODZICÓW

Dnia 16 listopada 2017 r. w naszej szkole zorganizowane zostały warsztaty profilaktyczne STOP CYBERPRZEMOCY.

Zajęcia dla rodziców  prowadzili specjaliści z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Golubiu - Dobrzyniu.

Rodzice dowiedzieli się czym jest cyberprzemoc czyli nękanie, zastraszanie, prześladowanie w sieci, jak reagować w sytuacji zagrożenia oraz gdzie szukać pomocy. Jednym z zadań profilaktycznych realizowanych w naszej szkole jest poszerzanie wiedzy nt. bezpiecznego poruszania się w Internecie. Uświadamiamy naszym uczniom jak wielka korzyść płynie z korzystania z nowoczesnych technologii, ale także jak należy postępować by nie paść ofiarą cyberprzemocy. Z naszych obserwacji wynika, że dzieci często nieświadomie stają się sprawcami zachowań przemocowych w sieci, wyśmiewają się wzajemnie nie rozumiejąc jak wielką szkodę mogą sobie wyrządzić takim zachowaniem.

Jak najlepsza wiedza o cyberprzemocy  jest niezbędna zarówno dla użytkowników sieci, czyli w tym aspekcie dzieci, jak również dla tych, których rolą jest ich wychowanie i opieka, czyli nauczycieli i rodziców.