DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE I KLASA 1 SP

W piątek 24 listopada 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole

Światowy Dzień Pluszowego Misia!

Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 114 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.
Święto jest stosunkowo nowe. Zostało ustanowione 25 listopada 2002 roku dokładnie

w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.

Dzieci przyniosły ze sobą ulubione pluszaki. Na spotkanie z misiem w literaturze zaprosił dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z klasy I  - Pan Piotr Jaworski - bibliotekarz

z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gałczewku. Było bardzo wesoło. Najpierw dzieci poznały historię święta, którą przybliżyła koleżanka ze starszej klasy - Daria Muchewicz - przebrana za pluszowego misia. Następnie przedszkolaki i uczniowie klasy 1 wykonały portrety misiów, układały puzzle, brały udział w konkurencjach sportowych oraz innych zabawach, przygotowanych przez Pana bibliotekarza oraz Panią Agatę Pawlik - wychowawcę grupy przedszkolnej „Mali Wędrowcy”.

Każdy miał okazję również skosztować biszkopcik z miodem – ulubionym przysmakiem Kubusia Puchatka.

Dzieci obejrzały bajki o misiach oraz bawiły się przy piosenkach i teledyskach przygotowanych przez wychowawcę klasy 1 - Panią Joannę Foksińską.

Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Na zakończenie tej imprezy każdy uczestnik otrzymał dyplom „Przyjaciela Pluszowego Misia” oraz lizaka.

Aulę ozdobiły misie wykonane przez przedszkolaków wcześniej na zajęciach grupy „0” pod kierunkiem Pani Anny Zając.

Wszystkie zabawy zakończyły się wspólnym zdjęciem upamiętniającym Światowy Dzień Pluszowego Misia 2017.