Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

16 grudnia 2017 - młodziczki i seniorki

Kopernik wszystko wygrał

Zwycięstwa młodziczek i seniorek

Kolejne mecze rozegrały w ligach wojewódzkich seniorki i młodziczki Kopernika Gałczewo.

Starszy zespół udał się do Tucholi na spotkanie z tamtejszą Tucholanką. Udało im się wygrać 1:3 (13:25; 25:16; 17:25; 17:25).

Mecz w Tucholi miał być dla grającego w tym sezonie silnym składem w seniorkach zespołu Kopernika formalnością. I rzeczywiście pierwszy set zapowiadał właśnie taki a nie inny przebieg tego spotkania. Gałczewianki rozpoczęły go bardzo dobrze. Prowadziły 0:5 a potem 1:10. Później wynik zmienił się na 7:15. Prowadząc 10:20 stało się jasne że tylko sportowy cud mógłby odebrać im wygraną. Cudu nie było i wygrały tego seta do 13.

Niestety w drugim sytuacja stała się całkowicie odmienna. Co prawda lepiej go zaczął Kopernik albowiem prowadził 3:5 ale później do głosu doszły gospodynie. Prowadziły 10:8 a następnie 15:10. Nie oddały już tej przewagi. Podwyższyły na 20:14 i ostatecznie wygrały tą partię do 16.

W trzeciej tylko początek był wyrównany. Kopernik prowadził 3:5. Jednak później zespół z Gałczewa zaczął powiększać swoją przewagę. Było 4:10; 9:15 i 13:20 dla Kopernika. Ostatecznie gałczewianki wygrały do 17.

Czwarty set był podobny do trzeciego. Kopernik prowadził 2:5; 7:10 a później 10:15. Gałczewianki nie dały już sobie wydrzeć wygranej i pokonały przeciwniczki do 17. Dla Kopernika to już siódme zwycięstwo odniesione w ósmym meczu w tym sezonie rundy zasadniczej wojewódzkiej trzeciej ligi.

KOPERNIK: Agnieszka Żabińska, Wiktoria Ceglarska, Magdalena Lewandowska, Paulina Czajkowska, Kinga Ratajczak, Emilia Pokora, Magdalena Piepiórka, Luiza Modrzejewska.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Młodziczki Kopernika udały się na turniej rozgrywany w ramach wojewódzkiej trzeciej ligi do Świecia nad Wisłą. Spisały się tam doskonale. Rozegrały dwa mecze. Obydwa w doskonałym stylu zakończyły się ich wygranymi.

Najpierw zmierzyły się z Jokerem Świecie. Początek pierwszego seta był wyrównany. Joker  prowadził 4:5 a potem 7:10. Potem było tylko 14:15 dla Jokera. W tym momencie lepiej zaczął grać Kopernik. Wynik zmienił się na 20:15 dla gałczewianek a ostatecznie cały set wygrały do 20.

W drugim ponownie na początku prowadził Joker. Było 3:5 a później 5:10 dla rywalek. Wynik zmienił się później na 12:15 dla świecianek. Od tego momentu lepiej zaczął grać Kopernik. Gałczewianki wyszły na prowadzenie 20:17 i ostatecznie wygrały całego seta do 20.

W drugim spotkaniu przeciwniczkami Kopernika była pierwsza ekipa Budowlanych Toruń. Od początku pierwszego seta wyraźną przewagę uzyskał Kopernik. Gałczewianki prowadziły 5:2; 10:4; 15:8 a później 20:15. Ostatecznie wygrały seta do 19.

Drugi z zespołem z Torunia był łatwiejszy dla Kopernika. Rywalki trzymały się tylko do stanu 15:14. Potem gałczewianki wyszły na prowadzenie 20:15. Ostatecznie zwyciężyły do 16.

Te dwie wygrane oznaczają że w następnym turnieju zagrają na szczeblu drugiej ligi wojewódzkiej. Ich przeciwniczkami będą pierwszy zespół Pałacu Bydgoszczy i pierwsza ekipa Tucholanki Tuchola. Zmagania odbędą się 13 stycznia 2018 roku.

KOPERNIK: Wiktoria Gmurska, Julianna Niedźwiedź, Aleksandra Rydzińska, Maja Stępień, Julia Kwiatkowska, Dominika Różańska, Paulina Kopczyńska.