Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

17 grudnia 2017 - kadetki w Gałczewie

Gałczewianki przegrały z kretesem

Przedostatni w rundzie zasadniczej obecnego sezonu mecz w ramach I siatkarskiej ligi wojewódzkiej rozegrały kadetki Kopernika Gałczewo.

W swojej hali spotkały się z Jokerem Świecie. Przegrały 0:3 (20:25; 8:25; 22:25).

Bardzo ważny a zarazem bardzo słaby mecz rozegrały w kategorii kadetki siatkarki Kopernika Gałczewo. Przykre jest to o tyle że wygrywając ten mecz uzyskałyby trzecie miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym a zarazem prawo gry w turnieju końcowym o medale. A tak przyjdzie im bić się w barażu zarazem o utrzymanie w pierwszej lidze jak i wspomniany turniej. Marnym pocieszeniem takiego rozstrzygnięcia jest to, że ten turniej zostanie rozegrany w Gałczewie. Porażka jest o tyle przykra że została doznana po bardzo dobrym występie w Bydgoszczy gdzie prawie w tym samym składzie świetnie zagrały w kategorii wiekowej juniorka.

Początek pierwszego seta był dla Jokera. Rywalki prowadziły 2:5 ale potem na prowadzenie 10:8 wyszedł Kopernik. Jednak ten set był wyrównany tylko do wyniku 12:12. Potem do głosu doszły świecianki. Wyszły na prowadzenie 12:15 a potem 15:20. Taka przewaga utrzymała się do końca seta którego Joker wygrał do 20.

Drugi set był najgorszym jaki do tej pory rozegrał w tym sezonie Kopernik we wszystkich czterech kategoriach wiekowych. Tak fatalnie spisującej się drużyny nie widziano nigdy w tych rozgrywkach. O czym tu mówić skoro wynik tej partii brzmiał: 1:5; 2:10; 3:15; 6:20 i w końcu Joker wygrał do 8.

W trzecim początek był bardziej wyrównany. Joker prowadził 4:5 a potem 6:10. Później było 8:10 dla świecianek. Następnie gałczewianki zbliżyły się do rywalek na 18:20. Później było 20:20. Jednak w samej końcówce lepiej spisały się rywalki. Wygrały decydujące piłki i mecz zakończył się ich zwycięstwem 0:3.

KOPERNIK: Julianna Niedźwiedź, Maja Stępień, Anna Targońska, Julia Kwiatkowska, Joanna Dąbrowska, Wiktoria Klonowska, Julia Pagie, Weronika Makowska, Paulina Kopczyńska, Patrycja Rózalska, Maria Kudrej.

(aach)

Poczęstunek, woda i delegacje sędziowskie opłacone zostały ze środków pozyskanych z projektu "Siatkówka naszym życiem" prowadzonego przez Gminę Golu-Dobrzyń.