Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie

11 marca - seniorki w Gałczewie

Przegrały u siebie z Solcem

Pierwszy mecz finałowy w fazie play off w trzeciej lidze wojewódzkiej rozegrały seniorki Kopernika Gałczewo.

Wynik. Kopernik – MUKS Tie Break Solec Kujawski 2:3 (22:25; 25:18; 32:30; 24:26; 10:15).

Niezwykle dramatyczny i emocjonujący mecz rozegrały seniorki Kopernika Gałczewo. W swojej hali w pierwszym finałowym meczu wojewódzkiej trzeciej ligi. Niestety, doznały porażki która na szczęście nie przekreśla jeszcze ich szansy na wygranie rozgrywek. Ale żeby tytuł mistrzyń województwa trafił ostatecznie do ekipy z Gałczewa muszą wygrać rewanż i trzeci mecz który ponownie odbędzie się w ich hali.

W pierwszym secie spotkania z ekipą z Solca lepsze wrażenie sprawiał Kopernik. Gałczewianki prowadziły 5:4 ale później na prowadzenie wyszły rywalki. Było 8:10 dla gości. Później było 12:15 a następnie 17:20 dla Tie Break. Ostatecznie przeciwniczki wygrały tego seta do 22.

W drugim cały czas prowadził Kopernik. Jego przewaga nie była zbyt wysoka. Najpierw było 5:2 a potem 10:7 dla zespołu z Gałczewa. Co prawda niedługo później wynik zmienił się na 15:14 dla Kopernika ale później gałczewianki wyszły na prowadzenie 20:18. Nie oddały go już i ostatecznie wygrały tego seta do 18.

Trzeci set był niezwykle dramatyczny. Lepiej zaczął go zespół z Solca. Tie Break prowadził 1:5 a potem 5:10. Jednak od tego momentu gra stała się coraz bardziej wyrównana. Kopernik doszedł na 14:15. Co prawda Tie Break odskoczył na 16:20 jednak konsekwentnie grające siatkarki Kopernika doprowadziły do wyrównania 24:24. Od tego momentu końcówka seta był strasznie nerwowa. To jeden to drugi zespół mógł wygrać. Ostatecznie to gałczewianki pokonały przeciwniczki do 30.

Czwarty set ponownie był dramatyczny. Solec prowadził 2:5 a potem 6:10. Później było `4:15 dla zespołu z Solca. Ale później gałczewianki wyszły na prowadzenie 20:19. Potem gra była wyrównana. Znowu był remis po 24. Tym razem gra na przewagi była krótka. Tie Break wygrał do 24.

W tie breaku początek był wyrównany. Najpierw prowadził 4:5 zespół z Solca. Na przejściu było 8:7 dla Kopernika. Później jednak na prowadzenie 8:10 wyszła drużyna gości. I to rywalki wygrały tego seta 10:15. Teraz przed gałczewiankami rewanż który 17 marca o 18:30 odbędzie się w hali w Solcu Kujawskim. Zespół z gminy Golub – Dobrzyń musi go wygrać nie ważne w jakim stosunku.

KOPERNIK: Agnieszka Żabińska, Wiktoria Ceglarska, Magdalena Lewandowska, Kinga Ratajczak, Joanna Dąbrowska, Agata Winiarska, Maria Kudrej, Andżelika Różalska, Paulina Czajkowska, Luiza Modrzejewska.