XIII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej pt. „Chmury przeminą, niebo zostanie”

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gałczewie prezentowali swoje utwory w Kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzyniu nad Drwęcą podczas

XIII Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej

pt. „Chmury przeminą, niebo zostanie”.

Jego celem było propagowanie twórczości poetów polskich, ukazanie wielowątkowości poezji polskiej, uzmysławianie młodym ludziom przynależności kulturowej, stworzenie młodym ludziom szansy na upowszechnianie kultury języka i kształtowanie wrażliwości literackiej.

I miejsce przypadło Małgorzacie Skrzynieckiej, która reprezentowała Parafię pw. Michała Archanioła w Lipnicy,

Patrycja Kosińska i Patrycja Różalska otrzymały wyróżnienie. W tym konkursie brała udział także Natalia Rutkowska.

Uczennice do konkursu przygotowały nauczycielki języka polskiego

Hanna Pieczka, Agnieszka Grabowska i Marta Traczykowska.